zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość, zapach, pożądanie, piękno

Jak przygotować organizm do detoksu?

Dopiero od niedawna zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem zdrowego funkcjonowania organizmu jest przeprowadzenie detoksu. Do tej czynności należy wyjątkowo starannie się przygotować, albowiem niewłaściwe jej przeprowadzenie może skutkować poważnymi komplikacjami. Podczas detoksu oczyszczamy nasz organizm ze złogów, bakterii, wirusów, pasożytów, a nawet metali ciężkich. Detoks rozpoczynamy od zmiany diety i włączenia w jej skład roślin, które pomagają odkwasić organizm – pietruszki, cytryny, imbiru, kapusty, młodego jęczmienia… Następnie odkwaszamy organizm – w tym celu redukujemy spożycie kawy, żółtych serów, pieczywa żytniego, a także mięs. Kolejnym naszym ruchem powinno być odkwaszenie wątroby –  w tym celu warto podeprzeć się dobroczynnym działaniem spiruliny i chlorelli, a także ostropestu plamistego. I last but not least – ruch i jeszcze raz ruch, który przyspieszy metabolizm, a tym samym usunie nagromadzone toksyny. Taki detoks stosujemy przez pięć tygodni, po czym cieszymy się wspaniałą kondycją naszego ciała! 


W zasadzie powinienem dokończyć rozpoczętą w poprzednim numerze opowieść o Azji, gdzie po przygodach w Malezji, na wyspie Langkawi i w Wietnamie, w Sajgonie, poleciałem do Tajlandii, ale pomyślałem sobie, że raz, co za dużo to niezdrowo, dwa, sam Bangkok to za mało, żeby napisać fajnie o tym kraju.

Urzeczeni niezwykłością tego kraju postanowiliśmy opisać to, co przez kilka dni udało nam się tu zobaczyć, czego posmakować i czym nacieszyć oczy
 

Sztuka jako odtrutka na rzeczywistość. Sztuka jako lustro, bo kto inny pokaże dosadniej? I wreszcie sztuka jako wyraz kontestacji.