zachwyt, inspiracja, pragnienia, zmysł, smak, ciekawość, zapach, pożądanie, piękno

  • WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

Andrzej Pągowski

Artysta

Ikona polskiej grafiki. Twórca ponad 1000 plakatów, autor ilustracji książkowych, prasowych i okładek płytowych, a także scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych i teledysków. Wykonywał projekty m.in. dla Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Wojciecha Jerzego Hasa, Jerzego Kawalerowicza, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego. Laureat wielu prestiżowychnagród, m.in. magazynu The Hollywood Reporter. W 2005 rokuzostał odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Grażyna Plebanek 

Felietonistka

Pisarka, autorka bestsellerowych powieści Nielegalne związki (2010), Dziewczyny z Portofino (2005), a także Pudełko ze szpilkami (2006), Przystupa (2007) i Córki Rozbójniczki (2008). Najnowsza powieść, Bokserka, ukazała się w maju ubiegłego roku. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i Gazety Wyborczej. Autorka opowiadań, które ukazały się w antologiach: Dziewczyńskie bajki na dobranoc, Nie pytaj o Polskę (AMEA 2008), Zaraz wracam (Centrum Kultury Zamek, 2008) i Projekt mężczyzna (wydawnictwo Delikatesy, 2009). Warszawianka, na pięć lat przeniosła się do Sztokholmu, od 2005 mieszka w Brukseli.

Joanna Longawa

Dziennikarka

Podróżniczka, poetka, tłumaczka współpracująca 
z nami od 10 lat. Mieszka na stałe w Rzymie, skąd pisze swoją korespondencję oraz przeprowadza wywiady z gwiazdami z całego świata. To właśnie dla nas rozmawiała z Jo Nesbø czy Liną Wertmüller (Oskar 2020). Jest redaktorką angielskiego magazynu online JL INTERVIEWS, współpracuje z włoskimi magazynami Unfolding Roma, Romeing oraz gościnnie występuje w TVP Polonia, TVP Rzeszów, TVP 1. Pisze po polsku, włosku, angielsku i hiszpańsku. Organizuje też eventy artystyczne we Włoszech, a w tym roku debiutuje w argentyńskim serargentino.com

 

Katarzyna Lorenc

Dziennikarka

Dziennikarka, blogerka, podróżniczka. Miłośniczka pięknej architektury i designu. Autorka bloga o trendach w projektowaniu World of Design. Uwielbia współczesną sztukę, a jej rajem na ziemi jest nowojorskie Museum of Modern Art. Inspiracje czerpie z podróży, w których oprócz architektonicznych arcydzieł najbardziej ceni oryginalne smaki, zapachy i kryjące się w malowniczych zaułkach historie. Z TAOL współpracuje od pięciu lat, pisząc o kultowych dziełach designu, światowej sławy designerach oraz wyjątkowych, weekendowych celach podróży.

ZESPÓŁ

Małgorzata Brochocka

Felietony

Justyna Longawa

Reporter, korespondent

Kaja Wolak

Autor

Henry Easton

Radio Operator